Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. OBCHODNÍ PODMÍNKY
  3. SPECIFIKACE ZBOŽÍ
CIHELNÁ DLAŽBA


Skladování a manipulace
Při skladování chraňte dlažbu před znečištěním a mechanickým poškozením. Palety s dlažbou se nesmí převážet na sobě.

Pokládka
Dlažba je určena pro pevné podkladové materiály. Poklád se stejným způsobem, jako klasická keramická dlažba (lepením) s udržováním spáry 5 – 10 mm. Dlažbu při pokládce zpracovávejte minimálně ze dvou palet z důvodu barevné odlišnosti každého jednotlivého kusu. Při pokládce do betonového lože dlažbu nutno namočit na 30 minut do vody.

Spárování
K vlastnímu spárování přistupte až uložená vrstva dostatečně ztuhne, aby jste mohli po dlažbě chodit. Před vlastním spárováním aplikujte nátěr C2 od firmy imesta, nebo mazlavým mýdlem 2x – zabrání znečištění. Ředění 1 kg mýdla na 10 l vody (našlehat). Po zaschnutí spárujeme. Doporučujeme použití spárovacích tmelů pro nasákavé materiály, nebo zálivkové malty. Po lehkém zatuhnutí očistěte přebytečný spárovací materiál měkkou gumou – vlhkým hadrem. Po úplném zaschnutí se dlažba opláchne od mazlavého mýdla.

Odstranění znečištění
Všechna znečištění ještě v čerstvém stavu odstraňte. Plochu okartáčujte. Velké znečištění cementem odstraňte čističem cementu. Pokud se na dlaždici objeví bílé vápencové skvrny, je možno je odstanit čističem C3 od firmy imesta.

Povrchová úprava
Pro úpravu a ochranu cihelné dlažby doporučujeme impregnační prostředky firmy „imesta, spol. s r. o.“ Dřevčice 9, Obchodní oddělení Praha 4 , Libušská 110 / 244, Tel. / fax. 244 472 251 , chrání minerální porézní materiály jak proti vodě, tak i mastnotě a znečištění. Používají se nejen na ochranu, ale v některých případech také pro zlepšení vzhledu dlažby. Doporučujeme: IMESTA BV - roztok v organickém rozpouštědle na bázi včelího vosku určený speciálně pro impregnaci ruční cihelné dlažby. Po aplikaci tohoto roztoku je nutné jej horkým vzduchem zažehlit.Pro podrobnější informace kontaktujte výrobce.

BÍLÁ KERAMIKA

Stručný popis technologie výroby keramiky

Hlína od dodavatele Libora Tichého (Tupesy) je zpracovávána výhradně ručně na hrnčířském kruhu.

Po vysušení a případném dokončení (např. nalepení oušek, očištění zbytků hlíny apod.) se vypaluje ve vypalovací peci při teplotě 1 000 °C.

Po prvním výpalu se tzv. střep namáčí do glazury (dodavatel převážně GLAZURA Roudnice nad Labem), případně se zdobí malbou barevnými glazurami.

Poté se znovu nakládá do vypalovací pece a znovu pálí na teplotu ještě o několik stupňů vyšší, než při prvním výpalu.

Glazura pokryje mikroskopické kapiláry ve střepu, výpalem slyne a tak se stane výrobek nepropustným pro tekutiny.

 

Použití výrobků:

Keramika je vhodná jak do mikrovlné trouby tak i do myčky.

Výrobky se nesmí dávat na rozpálenou plotnu.

 

PROHLÁŠENÍ O SHODĚ:

Výrobky, které označujeme jako užitkové, vyhovují požadavkům právních předpisů, norem a požadavků Nařízení Evropského Parlamentu a Rady /ES/č. 1935/2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami a pokrmy a o zrušení směrnic 80/590/EHS,

zákona č. 258/2000Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů ve znění pozdějších předpisů a vyhlášky č.38/2001Sb., o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy.

Jedná se zejména o hrnky, misky, dózy, džbánky aj. Tyto jsou vyráběny v barevných variantách, a to vždy s vnitřní bílou glazurou a vnější modrou, nebo bílou s barevnými dekory červená, žlutá, zelená, modrá.KERAMIKA – tradiční kamenina

Keramická hlína, ze které je zboží vyrobeno, se skládá ze tří jílů.

Výrobky jsou vypalovány při teplotě 1215 °C.

Nádobí lze používat na pečení a vaření. Je však třeba mít na paměti, že keramika se chová jako varné sklo – nesmí být vystavena náhlým změnám teploty. V praxi to znamená, že nádobu je třeba pozvolna zahřívat a horkou ji dávat vychladnout na dřevěnou podložku.

TEXTIL

Výrobky jsou ušity z látek, které jsou vyrobeny převážně ze tkaných barvených přízí 100% bavlny (některé s příměsí 15 % lnu). Jsou nebělené, mercerované, vysrážené (i přesto mohou mít srážlivost 0 - 4 %), stálobarevné při praní do 60°C. Vykazují dobré a trvalé užitné vlastnosti. Tyto látky patří mezi české kanafasy a některé z nich i mezi žakárové tkaniny, kdy je vzor vytkán různými vazbami. Žakárové textilie mají velkou výhodu oproti tištěným v tom, že rubová strana je stejně dobře použitelná, ale v negativní barevnosti. Kvalita Patchwork je tkaná dutinkovou vazbou (dvojitá látka), tomu odpovídá její gramáž i vyšší cena.

STARÉ DŘEVO

Zpracování starého dřeva

Dřevo je šetrně demontováno a odvezeno na sklad, kde se detektorem odstraňují hřebíky a tlakově umývá vodou. Poté se dřevo řeže, hobluje, kartáčuje, rozděluje podle délky a průměru a připravuje na export k zákazníkovi.

Ze sortimentu možno zvolit:

- Obkladová prkna malované sluncem a tvarované časem. Barva prken je hnědá, hnědošedá a světlehnědá.

- Podlahová prkna originálně prošlapané časem, jež vynikají svojí více než 100 letou patinou a barvou.

- Tesané trámy ručně opracované tesařskými mistry starých časů.

- Obklady z povrchů tesaných trámů

- Třívrstvé desky ze starého dřeva (biodesky), které jsou tvořeny ze tří vrstev vzájemně na sebe nalepených, z 1 středové vrstvy a dvou vnějších vrstev. Vnější vrstvy jsou složeny z průběžných lamel ze starého dřeva, středová vrstva je lepena příčně pod úhlem 90 stupňů proti vrchním vrstvám a tím dochází k větší pevnosti desek a menšímu kroucení.

 

KERAMICKÁ DOMOVNÍ ČÍSLA

Při výrobě keramických malovaných domovních čísel používáme výhradně kvalitní suroviny, které spolu s výpalem na 1200 °C zajistí jejich dlouhodobou odolnost povětrnostním vlivům. Proto si můžeme dovolit poskytovat na dodané domovní číslo nadstandardní záruku 10 let. Skutečná trvanlivost může dosahovat i více než 100 let o čemž svědčí dodnes dochovaná historická malovaná keramická domovní čísla např. na Klikovsku.

PEKAŘSKÉ OŠATKY

Pro výrobu pekařských ošatek na kynutí chlebového těsta s používá přírodní materiál zvaný pedig, který se vyrábí z vnitřní části liany – ze stonku rostliny zvané Calamus rotang.

Ošatky prošly nejpřísnějšími laboratorními a chemickými zkouškami v uznávané laboratoři ITC Zlín, kde na ně byl vystavem ATEST pod č.: 472103704.

Dále vyhovují požadavkům Nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1935/2004 čl. 3, zákonu č. 258/2000 Sb., dále vyhovují Vyhlášce Ministerstva zdravotnictví ČR č. 38/2001 Sb.,podle § 3, odst.1 a 5 v platném znění a Vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 127/2009 Sb. o hygyenických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy.

Na základě těchto zkoušek pekařské ošatky plně vyhovují z hygienického hlediska při použití v potravinářském průmyslu.

Přijímáme on-line platby

      

Podívejte také

Tradiční chalupy s.r.o.
Nábřežní 270/4
591 01 Žďár nad Sázavou

www.tradicnichalupy.cz

Novostavby a rekonstrukce chalup českého venkova

https://tradicnichalupy.cz/

 

Podívejte také

Chalupa Památka
Daňkovice 47
592 03 Sněžné 

www.chalupapamatka.cz

Ubytování v chalupě na Vysočině

Kde nás najdete

Pro chalupáře - kamenný obchod
Nábřežní 270/4
591 01 Žďár nad Sázavou

Kontakty
Po–Pá 7:30–16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz